武當功夫太極赫拉德茨克拉洛韋


Vodní Had 2013

24.01.2013 12:15

Od 10.  února 2013  do 30. ledna 2014, element Voda

Podle čínského horoskopu je rok 2013 rokem Hada. Začíná 10. února 2013 a končí 30. ledna 2014. Had je šestým znamením čínského horoskopu a lze jej popsat jako záhadné, intuitivní, introspektivní a rafinované zvíře. Starověká čínská moudrost tvrdí, že had v domě je dobré znamení, protože vaše rodina nebude hladovět. Lidé narození v roce Hada jsou mazaní, inteligentní a moudří. Jsou dobří prostředníci a velmi zdatní obchodníci. Jaký nás tedy čeká rok 2013 ve znamení Hada? Čínský horoskop vám prozradí detaily.

Nastává zvláštní období, rok 2013. Podle věštce Stanleyho Bradleyho skončila dvanáciletá etapa prvního tisíciletí, ve které se každé znamení z čínské astrologie opakovalo a mohlo získat šanci na dobré období po dobu dvanácti let, což je situace, která se opakuje pouze jedinkrát za století. V příštím roce však toto období výhod končí a u většiny lidí se budou střídat špatná a dobrá období tak, jak je to v životě běžné. 

Rok 2013 je rokem Hada, umělce. Následující období proto bude přát kreativcům, malířům, grafikům, fotografům, designérům a architektům. Budou vznikat nové věci, nové návrhy, nové plány, a to samozřejmě nejen od lidí narozených ve znamení Hada, ačkoliv tito by měli mít obzvláště úspěšné období. V následujícím roce by se těmto zrozencům mělo podařit získat zpět to, o co v minulosti přišli. Mají také šanci narovnat a napravit své chyby. To ale nebude zdaleka všechno.

Rok 2013 se bude ubírat ve znamení nepřetržitého pokroku a pozornosti k detailu. Pokud máme být úspěšní, bude soustředění a disciplína zcela nezbytná. Had je pilný tvor, v čínském zvěrokruhu je často přezdívaný jako “malý Drak”. Preferuje klidnou předvídatelnost před kraválem a chaosem. Mírumilovná samota je tím, co zrozenec Saturnu upřednostňuje. Není proto žádný div, že právě Saturn bude na nás mít silný vliv po celý následující rok.

Saturn je navíc v harmonickém vztahu k Merkuru, planetě, která přímo souvisí s komunikací, dále k Neptunu, který signalizuje spojení s vesmírem, a k Chironu, který podporuje léčení ran. Do uspořádání zasahují i další planteky, nicméně vliv Saturnu je nejsilnější. Znamená pro nás tvrdou práci a nutí nás převzít zodpovědnost stejně jako znamení Hada. 

V roce 2013 se budeme cítit tak trochu na nejisté půdě. Žádné usazení a stabilita nás nečekají. Uran nám z očí sejme růžové brýle a odhalí falešnou realitu, ve které jsme žili. Mnozí z nás zažijí horké chvilky a nečekané situace. Přežít a vytěžit z těchto velkých změn to nejlepší nám pomůže Mars. Díky němu budeme moci růst a pohybovat se kupředu ještě větším tempem, než tomu bylo doposud.

V roce černého Hada bychom měli být obzvlášť opatrní v práci. Podepisování jakýchkoliv dokumentů vyžaduje velmi důkladnou pozornost. Horoskopy předpovídají, že je to skvělý rok, pokud hodláme začít s důležitou a detailní prací, ať už se jedná o výzkum nebo vývoj. Had je obdivuhodným znamením, které v těchto oblastech můžeme beze zbytku využít ve svůj prospěch. 

Had také reprezentuje hlubokou transformaci, znovuzrození a uzdravení. Rok 2013 nám pomůže odhalit příčinné souvislosti, které jsme až dosud neviděli. Vliv Pluta poukáže na různé podvědomé reakce a dysfunkce. Stejně jako se had svléká z kůže i my se zbavíme těchto nevědomých vrstev, abychom se stali zářivějšími a novými bytostmi skrze uvědomění a bez tíhy naší minulosti.

V příštím roce bychom si měli vytvořit bezpečné a kreativní místo na práci. Had potřebuje ochranu, aby mohl využívat své famózní analytické schopnosti. Rok 2013 je ideální pro pokrok v pomalých dávkách a metodickými způsoby. Saturn je zcela nápomocen těmto snahám. Pokud se tedy na věci dostatečně soustředíme, bezpečně dosáhneme svých cílů.

Rok černého Hada bychom měli oslavit tmavým oblečením a pozitivními myšlenkami, které napomáhají hluboké transformaci. Hadí znamení symbolizuje větvička borovice, a proto by měla být umístěna v každém domě. V mytologii Had často reprezentuje hojení fyzického těla a jeho přechod na vyšší duchovní úrověň. Díky tomu můžeme očekávat skutečné uvolnění svých vnitřních blokád. Planety nám pomůžou udělat velký pokrok prostřednictvím malých krůčků a dodají nám dostatek energie na další věci, které nás v tomto záhadném roce černého Hada čekají.

Roky Hada: 1905 (Dřevo), 1917 (Oheň), 1929 (Země), 1941 (Kov), 1953 (Voda), 1965 (Dřevo), 1977 (Oheň), 1989 (Země), 2001 (Kov), 2013 (Voda)

—————

Zpět